1. Jak dbać o naturalne włosy Clip In ?

2. Czy wasze włosy naturalne można farbować ?
3. Czy włosy doczepiane można prostować/kręcić ?


1. Jak dbać o włosy naturalne Clip In ?

Dbanie o zestaw do przedłużania włosów jest proste i należy traktować go jak inwestycję w zawsze świeży wygląd utrzymujący się tak długo jak tylko to możliwe. Odpowiedni sposób dbania o zestaw pozwoli na jego długą użyteczność przy zachowaniu perfekcyjnych rezultatów. Tak więc, należy zastosować się do niniejszych instrukcji w sprawie sposobu i częstotliwości mycia i dbania o produkt.

Podobnie jak w przypadku normalnych włosów, włosy doczepiane również gromadzą brud. Jednakże codzienne mycie dopinanych włosów nie jest konieczne. Doczepiane włosy Clip in należy myć na tyle rzadko, jak tylko to możliwe, bądź gdy zauważysz, że włosy stają się ciężkie i nieprzyjemnie pachną. Jeśli nosisz dopinane włosy każdego dnia i przez cały dzień możesz je umyć po 4-5 razach. Jest to maksymalna częstotliwość zazwyczaj mycie raz na każde 10-20 założeń zestawu jest wystarczające. Podczas mycia najlepiej jest unikać moczenia szycia taśm gdyż znajduje się tam też odrobina kleju który oprócz samego szycia pomaga utrzymywać włosy w taśmie - gdy pod wpływem "moczenia" klej się wypłuka to istnieje możliwość większej podatności włosów na wypadanie z taśm.

Przed zastosowaniem szamponu do włosów należy delikatnie usunąć wszelkie kołtuny. Jeśli włosy splątały się nadmiernie należy użyć jedwabiu, bądź innego środka ułatwiającego rozczesywanie. Zawsze stosuj delikatny szampon, najlepiej do włosów suchych/zniszczonych.

Zmocz włosy pod ciepłą wodą, weź nieco szamponu na palce i delikatnie nanieś go na włosy ruchem posuwistym z góry do dołu, od szczytu pasma aż do końcówek. Nie skręcać i trzyj włosów. Używaj małych ilości szamponu. Gdy włosy są już czyste należy płukać je ciepłą wodą do chwili, aż woda z włosów będzie zupełnie czysta. Należy uważać by wypłukać z włosów cały szampon, gdyż niedokładne spłukanie może skutkować zniszczeniem włosów.

Najważniejszą zasadą jest traktowanie włosów tak, jak traktuje się włosy rosnące na głowie osoby „wrażliwej na ciągnięcie”. Dzięki temu unikniesz nadmiernie silnych pociągnięć, które skutkować mogłyby łamaniem się włosów, czy nawet ich wyrwaniem.

W celu usunięcia kołtunów włosy należy czesać na mokro i delikatnie. Należy używać grzebienia o rzadko ułożonych ząbkach i czesać w kierunku od góry do końcówek. Na mokre włosy nie należy stosować szczotki z włosia, gdyż może ona wyrywać lub łamać włosy. Najlepiej gdy włosy schną same np położone na ręczniku, nie ma sensu ich dodatkowo obciążać wysoką temperaturą z suszarki.

Kosmetyki: włosy są martwe, nie mają zdolności do regeneracji także używanie odżywek raczej nie ma sensu - odżywki mają na celu odżywienie włosów składnikami odżywczymi - włosy martwe ich nie wchłoną a wiec użycie odżywki nie przyniesie efektu.

Należy się skupić na środkach "doraźnych" czyli przede wszystkim jedwab, można też próbować preparatów z olejkiem arganowym. 


2. Czy wasze włosy naturalne można farbować ?

Tak, jak każde włosy naturalne. Ale trzeba pamietać że włosy doczepiane mimo że naturalne to są jednak martwe - a więc nie mają możliwości regeneracji - dlatego też zaleca się ograniczenie szkodliwych zabiegów jak farbowanie do minimum. W przypadku konieczności farbowania należy użyc farb/szamponów WYŁĄCZNIE bez amoniaku i bez utleniaczy. Są one zdecydowanie mniej szkodliwe dla włosów co będzie miało wpływ na żywotność zestawu ponadto woda utleniona zazwyczaj spowoduje że kolor będzie nieprawidłowy lub w ogole go nie będzie. Włosy doczepiane jako martwe i preparowane nie reagują z wodą utlenioną w ten sam sposób co włosy "żywe".

Dlatego też zabronione jest używanie farb zawierających wodę utlenioną. Włosy należy wyłącznie przyciemniac. Należy bardzo ostrożnie dobierać produkty służące do farbowania. - zawiera ją większość profesjonalnych farb fryzjerskich nie polecamy więc farbowania włosów w salonie fryzjerskim.  Najlepsze bo najbardziej łagodne będą szampony koloryzujące.

Produkty bez amoniaku i utleniaczy nie są w stanie rozjaśnić włosów. Efekt blondu uzyskuje się głównie poprzez użycie utleniaczy i amoniaku a więc nie należy kupować kolorów ciemniejszych z zamiarem przefarbowania ich na blond ponieważ w takiej sytuacji nie obejdzie się bez bardziej inwazyjnych farb których ewentualne użycie będzie wyłącznie na odpowiedzialność klientki. Zdecydowanie lepiej jest kupić kolor zbyt jasny i go przyciemnić.


3. Czy włosy doczepiane można prostować/kręcić ?

Tak, są to włosy naturalne więc tego typu zabiegi nie stanowią dla nich problemu. Dowodem na to że nasze dopinane włosy można bez problemu prostować i kręcić w wysokiej temperaturze są choćby te filmiki: