Czy włosy można farbować?

Tak, jak każde włosy naturalne. Włosy można jednak jedynie przyciemniać ponieważ zabronione jest używanie farb zawierających amoniak i/lub przede wszystkim wodę utlenioną. Włosy doczepiane mimo że naturalne to są jednak martwe - a więc nie mają możliwości regeneracji - woda utleniona bardzo mocno przesusza dlatego też należy unikać farb które ją zawierają. Woda utleniona w składzie farb jest opisana jako "Hydrogen peroxide", upewnij się więc że nazwa ta nie jest wymieniona w składzie farby który chcesz zastosować. Najbezpieczniejszym dla kondycji włosow wyjściem jest szampon koloryzujący.

Dlaczego włosów nie można rozjaśniać ? To zalecenie nie dotyczy tylko naszych włosów ale włosów z KAŻDEGO sklepu choć nie zawsze sprzedawca o tym pisze. Włosy doczepiane mimo że naturalne nie są do końca identyczne z naszymi włosami na głowie, oprócz tego, że są pozbawione cebulek to bywają poddane także innym zabiegom które powodują np. częściowe lub całkowite zamknięcie łusek. Woda utleniona otwiera łuski i wypłukuje "stary" kolor - w ten sposób przebiega rozjaśnianie. Dlatego też uzyskanie efektu rozjaśnienia jest bardzo trudne a często niemożliwe a do tego bardzo szkodliwe ze względu na podane wyżej argumenty.

Są osoby, które twierdzą że włosy nie mogą być naturalne skoro nie można ich rozjaśnić ale takie twierdzenia wynikają jedynie z niewiedzy o włosach doczepianych. Wystarczy powiedzieć, że włosów syntetycznych W OGÓLE nie da się zafarbować nawet na ciemniejszy kolor bo jest to tworzywo sztuczne, które koloru nie zmieni. Jeśli więc możemy zafarbować włosy na ciemniejszy kolor a nie możemy ich rozjaśnić, to mimo wszystko mamy 100% pewność że są to włosy naturalne. Po prostu mają zamknięte łuski ale nadal są włosami naturalnymi. 

W związku z tym jeśli żaden kolor z naszej oferty nie pasuje i planujesz farbowanie to kup kolor jaśniejszy i przyciemnij go pod kolor własnych włosów.

Lista pytań w kategorii: