Jakie kosmetyki polecacie do pielęgnacji włosów doczepianych?

Włosy doczepiane nie są odżywiane przez cebulki jak nasze własne włosy, nie mają zdolności regeneracji dlatego też produkty typu odżywka z reguły nie dają większego efektu. Można powiedzieć że włosy doczepiane to włosy "martwe" więc nie da się ich odżywić produktami typu odżywka / kuracje regenerujące itd. Należy się skupić na kosmetykach które działają doraźnie i z zewnątrz czyli np. powlekają włos warstwą ochronną. Do tego typu produktów należy np. jedwab do włosów.

Do sprawdzonych i najbardziej polecanych przez nas kosmetyków pomagających uzyskać efekt gładkich / lśniących włosów należą np. szampony firmy Kérastase, szczególnie rekomendujemy serię Elixir Ultime - szampon oraz olejek a także szampon jak i termoochronę z serii Kérastase Discipline. Kosmetyki te warto stosować także do własnych włosów gdyż są wysokiej jakości.

Polecam również maskę Garnier Fructis Hair Food która jest dostępna w niskiej cenie w drogeriach np. Rossmann lub  Hebe.

Kosmetyki te są przez nas sprawdzone i uważamy że są najbardziej skuteczne. Tańszym odpowiednikiem szamponu Kérastase jest nasz płyn Regenerium, który łączy cechy szamponu oraz jedwabiu do włosów tylko należy pamiętać że może on być stosowany wyłącznie na zdjętych włosach.

Pakiet szampon Regenerium lub Kérastase, maska Garnier Hair Food oraz okazjonalnie jedwab np. Biosilk nakładany na końcówki włosów uznajemy za kompletny i wystarczający pakiet pozwalający na utrzymanie włosów doczepianych jak najdłużej w dobrej kondycji.

Lista pytań w kategorii: