W jaki sposób myć włosy?

Przede wszystkim doczepiane włosy należy myć tak rzadko, jak to możliwe, czyli dopiero wtedy gdy tego wymagają. Nie przetłuszczają się one tak jak nasze włosy na głowie i wolniej "brudzą" więc zdecydowanie nie jest konieczne aż tak częste mycie ich jak własnych włosów. 

Wśród polecanych  i sprawdzonych przez nas kosmetyków do włosów doczepianych są produkty firmy Kerastase (zarówno szampony jak i olejki), jedwab do włosów np. Biosilk oraz maska Garnier Fructis Hair Food. Do metody clip in polecamy opracowany przez nas płyn do regeneracji włosów Regenerium, można nim myć jedynie włosy, które nie są założone dlatego nie jest przydatny do innych metod przedłużania niż clip in.

Oto jak najlepiej myć włosy:

- nalej do kranu bądź też miski ciepłą ale nie gorącą wodę, następnie dodaj szampon. Włosy przed wymyciem dokładnie wyczesz aby pozbyć się kołtunów.

- delikatnie myj włosy aż do uzyskania piany, należy unikać pocierania włosami.

- dokładnie wypłukaj włosy. Na włosy nałóż maskę Garnier Hair Food i pozostaw na ok 10 minut, następnie dokładnie zmyj w letniej wodzie. Włosy należy położyć na ręczniku i pozostawić do wyschnięcia. Oczywiście jeśli zależy Ci na czasie, to możesz użyc suszarki ale poza wyjątkowymi sytuacjami lepiej jest unikać nadmiernego poddawania włosów wysokim temperaturom.

Na koniec możesz nałożyć na końcówki odrobinę jedwabiu do włosów np Biosilk, nie jest to wymagane ale polecamy w szczególności gdy końcówki włosów nie są już w doskonałym stanie.

Lista pytań w kategorii: