Jak zakładać włosy clip in?

Włosy clip in, na które potocznie mówi się też doczepy, dopinki, założysz w zaledwie kilka minut. Osoby doświadczone potrafią sobie z tym poradzić w minutę-dwie i to bez pomocy lustra. Jeśli jednak doczepianie włosów clip in to dla Ciebie nowość, to zapoznaj się najpierw z poniższym opisem krok po kroku.

1) Poćwicz otwieranie i zamykanie klipsów: Obróć klips częścią zaciskową (grzebyk) w swoją stronę, połóż oba kciuki na bokach klipsa, a palce wskazujące na jego przedniej części. Naciśnij w celu otwarcia klipsa przez przyłożenie nacisku skierowanego w twoją stronę przy użyciu palców wskazujących. Klips zamyka się w podobny sposób, przy zastosowaniu nacisku od siebie przy użyciu kciuków.

2) Pasma/treski do przedłużania włosów z klipsami powinny być doczepiane w kolejności od dolnych warstw włosów. Zaczynając od dolnej linii włosów należy oddzielić cześć włosów do której przypinamy taśmy od włosów które ją przykryją po założeniu. Unieś wszystkie włosy znajdujące się nad partią, nad którą pracujesz i zepnij je tak by nie zasłaniały miejsca pracy.

3) Przygotuj pierwsze pasmo: Wybierz jedno z szerszych pasm. W tylnej części głowy zakładamy pasma 3 klipsów, są one najszersze, z reguły jedna z tych taśm jest szersza niż pozostałe. W dolnej części głowy założone bedą dwie węższe a tą najszerszą która ma ok 18-20 cm szerokości załóż na końcu, najwyżej. Otwarty środkowy klips wsuń od góry we własne włosy i go zatrzaśnij, następnie to samo zrób z pozostałymi dwoma klipsami po bokach. Przesuń brzegi taśm jak najbardziej na boki, żeby dopasować taśmę do głowy w taki sposób żeby nie była luźna. Gotowe, pierwsza taśma jest założona. Dla pewności, gdy wszystkie klipsy są już przyczepione przejedź palcami wzdłuż przyczepu pasma, by upewnić się, że przylega na całej swej szerokości. Jeśli istnieją jakieś przerwy, należy poprawić do przez otwarcie klipsa, zdjęcie go z włosów i ponownemu umieszczeniu we właściwej pozycji.

4) Następne 3 klipsowe taśmy zostaną doczepione powyżej pierwszego pasma. Wypuść wszystkie uprzednio upięte włosy. Następnie nieco ponad przypiętym wcześniej pasmem ponownie unieś włosy i zepnij je by odsłonić miejsce do założenia taśmy. Przyczep w ten sam sposób kolejne pasma/treski.

5) 3 tylne taśmy są założone, teraz czas na dwie taśmy z dwoma klipsami każda które zakłada się bardziej po bokach głowy. Jedna na lewą stronę, druga na prawą. Zakłada się je zazwyczaj na wysokości skroni. Jeśli zakupiłaś zestaw 7 taśmowy to posiadasz jeszcze dwie dodatkowe wąskie taśmy z 1 klipsem każda, które również zakłada się po bokach głowy podobnie jak taśmy 2 klipsowe.

Gotowe. Po kilku próbach bez problemu będziesz w stanie wykonać proces założenia włosów w sposób szybki i automatyczny. Ściąganie clip in'ów jest jeszcze prostsze. Wystarczy otworzyć klipsy i wysunąć taśmy w górę, zrobisz to dosłownie w 30 sekund. 

Kliknij tu by przejść do strony EFEKT PRZED I PO na której zamieściliśmy film instruktażowy pokazujący opisywany wyżej proces zakładania włosów.

Lista pytań w kategorii: